0FHA0020Z.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0FHA0020Z.
| Image |  |
| Part Number | 0FHA0020Z |
| Manufacturer | Littelfuse/Commercial Vehicle Products |
| Series | FHA |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fuse Size | 0.75" L x 0.2" W (19.1mm x 5.1mm) |
| Current Rating (Amps) | 20 A |
| For Use With/Related Products | ATC, ATO |
| Fuse Type | Blade |
| Fuseholder Type | Holder |
| Number of Circuits | 1 |
| Voltage | 32V |