Reliance North America WJ3EDGVH-7.62-05p-14-RNA
Part No.:
WJ3EDGVH-7.62-05p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ3EDGVH-7.62-05p-14-RNA.pdf
Description:
5 position PCB push-in spring co
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:
Current:
41 A
Voltage:
300 V
Green
1. How to order WJ3EDGVH-7.62-05p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ3EDGVH-7.62-05p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ3EDGVH-7.62-05p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 2 3 2 4 5
Pitch 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 41 A 41 A 41 A 41 A 41 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V