Reliance North America WJ3EDGVC-7.62-11p-14-RNA
Part No.:
WJ3EDGVC-7.62-11p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ3EDGVC-7.62-11p-14-RNA.pdf
Description:
11 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:
Current:
30 A
Voltage:
300 V
Green
1. How to order WJ3EDGVC-7.62-11p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ3EDGVC-7.62-11p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ3EDGVC-7.62-11p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 2 2 3 3 4
Pitch 0.300" (7.62mm) 0.400" (10.16mm) 0.300" (7.62mm) 0.400" (10.16mm) 0.300" (7.62mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 30 A 55 A 30 A 55 A 30 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V