Reliance North America WJ3EDGRRH-7.62-12p-14-RNA
Part No.:
WJ3EDGRRH-7.62-12p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ3EDGRRH-7.62-12p-14-RNA.pdf
Description:
12 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:
Current:
41 A
Voltage:
300 V
Green
1. How to order WJ3EDGRRH-7.62-12p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ3EDGRRH-7.62-12p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ3EDGRRH-7.62-12p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 2 2 3 3 4
Pitch 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 41 A 41 A 41 A 41 A 41 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V