Reliance North America WJ2EDGVM-THT-5.08-11p-13-RNA
Part No.:
WJ2EDGVM-THT-5.08-11p-13-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ2EDGVM-THT-5.08-11p-13-RNA.pdf
Description:
11 position PCB push-in spring c
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V