Reliance North America WJ2EDGVC-THT-5.08-23p-13-RNA
Part No.:
WJ2EDGVC-THT-5.08-23p-13-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ2EDGVC-THT-5.08-23p-13-RNA.pdf
Description:
23 position PCB push-in spring c
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V