Reliance North America WJ2EDGVC-5.08-23p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGVC-5.08-23p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ2EDGVC-5.08-23p-14-RNA.pdf
Description:
23 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V