Reliance North America WJ2EDGVC-10.16-10p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGVC-10.16-10p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ2EDGVC-10.16-10p-14-RNA.pdf
Description:
10 position PCB push-in spring c
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
10
Pitch:
0.400" (10.16mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
600 V