Reliance North America WJ2EDGV-7.5-23p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGV-7.5-23p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ2EDGV-7.5-23p-14-RNA.pdf
Description:
23 position PCB push-in spring c
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V