Reliance North America WJ2EDGV-5.08-22p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGV-5.08-22p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ2EDGV-5.08-22p-14-RNA.pdf
Description:
22 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
22
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V