Reliance North America WJ2EDGRT-5.08-2*14p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGRT-5.08-2*14p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ2EDGRT-5.08-2*14p-14-RNA.pdf
Description:
2*14 position PCB push-in spring
Number of Levels:
2
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Green
1. How to order WJ2EDGRT-5.08-2*14p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ2EDGRT-5.08-2*14p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ2EDGRT-5.08-2*14p-14-RNA?
Number of Levels 2 2 2 2 2
Positions Per Level 2 2 2 2 2
Pitch 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 15 A 15 A 15 A 15 A 15 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V