Reliance North America WJ2EDGRC-5.08-23p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGRC-5.08-23p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ2EDGRC-5.08-23p-14-RNA.pdf
Description:
23 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Green
1. How to order WJ2EDGRC-5.08-23p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ2EDGRC-5.08-23p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ2EDGRC-5.08-23p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 3 5 4 4 5
Pitch 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.300" (7.62mm) 0.295" (7.50mm) 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 8 A 8 A 15 A 15 A 15 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V