Reliance North America WJ246-10.0-08p-11-RNA
Part No.:
WJ246-10.0-08p-11-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ246-10.0-08p-11-RNA.pdf
Description:
8 position PCB push-in spring co
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Mating Orientation:
Current:
30 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
24-110 AWG
Mounting Type:
Wire Termination:
Features:
Color:
Gray
1. How to order WJ246-10.0-08p-11-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ246-10.0-08p-11-RNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ246-10.0-08p-11-RNA?
Series - - - - -
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 1 2 2 3 3
Pitch 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.394" (10.00mm) 0.295" (7.50mm) 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 30 A 30 A 30 A 30 A 30 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V