Reliance North America WJ245T3-10.16-3*05p-15-RNA
Part No.:
WJ245T3-10.16-3*05p-15-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ245T3-10.16-3*05p-15-RNA.pdf
Description:
3*5 position PCB push-in spring
Number of Levels:
3
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.400" (10.16mm)
Mating Orientation:
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Color:
Orange
1. How to order WJ245T3-10.16-3*05p-15-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ245T3-10.16-3*05p-15-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ245T3-10.16-3*05p-15-RNA?
Number of Levels 3 3 3 3 3
Positions Per Level 22 22 22 22 23
Pitch 0.200" (5.08mm) 0.197" (5.00mm) 0.200" (5.08mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V