Reliance North America WJ245T2-7.5-2*05p-15-RNA
Part No.:
WJ245T2-7.5-2*05p-15-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ245T2-7.5-2*05p-15-RNA.pdf
Description:
2*5 position PCB push-in spring
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
2
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
12-28 AWG
Mounting Type:
Wire Termination:
Features:
Color:
Orange
1. How to order WJ245T2-7.5-2*05p-15-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ245T2-7.5-2*05p-15-RNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ245T2-7.5-2*05p-15-RNA?
Series - - - - -
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Levels 2 2 2 2 2
Positions Per Level 21 21 21 21 22
Pitch 0.295" (7.50mm) 0.300" (7.62mm) 0.295" (7.50mm) 0.300" (7.62mm) 0.295" (7.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V