Reliance North America WJ245T2-7.5-2*02p-15-RNA
Part No.:
WJ245T2-7.5-2*02p-15-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ245T2-7.5-2*02p-15-RNA.pdf
Description:
2*2 position PCB push-in spring
Number of Levels:
2
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Color:
Orange
1. How to order WJ245T2-7.5-2*02p-15-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ245T2-7.5-2*02p-15-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ245T2-7.5-2*02p-15-RNA?
Number of Levels 2 2 2 2 2
Positions Per Level 21 21 21 21 22
Pitch 0.295" (7.50mm) 0.300" (7.62mm) 0.295" (7.50mm) 0.300" (7.62mm) 0.295" (7.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V