Reliance North America WJ240R-7.5-07p-11-RNA
Part No.:
WJ240R-7.5-07p-11-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ240R-7.5-07p-11-RNA.pdf
Description:
7 position PCB push-in spring co
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
27 A
Voltage:
600 V
Wire Gauge:
10-24 AWG
Color:
Gray
1. How to order WJ240R-7.5-07p-11-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ240R-7.5-07p-11-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ240R-7.5-07p-11-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 15 14 16 15 17
Pitch 0.394" (10.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 51 A 51 A 51 A 51 A 51 A
Voltage 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V