Reliance North America WJ2406V-7.5-02p-14-RNA
Part No.:
WJ2406V-7.5-02p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ2406V-7.5-02p-14-RNA.pdf
Description:
2 position PCB push-in spring co
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
41 A
Voltage:
600 V
Wire Gauge:
8-24 AWG
Color:
Green
1. How to order WJ2406V-7.5-02p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ2406V-7.5-02p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ2406V-7.5-02p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 9 10 11 12 13
Pitch 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 41 A 41 A 41 A 41 A 41 A
Voltage 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V