Reliance North America WJ2406R-7.5-04p-14-RNA
Part No.:
WJ2406R-7.5-04p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ2406R-7.5-04p-14-RNA.pdf
Description:
4 position PCB push-in spring co
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
41 A
Voltage:
600 V
Wire Gauge:
8-24 AWG
Mounting Type:
Wire Termination:
Features:
Color:
Green
1. How to order WJ2406R-7.5-04p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ2406R-7.5-04p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ2406R-7.5-04p-14-RNA?
Series - - - - -
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 18 19 41 21 22
Pitch 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 41 A 41 A 41 A 41 A 41 A
Voltage 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V