Reliance North America WJ239R-7.5-05p-14-RNA
Part No.:
WJ239R-7.5-05p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ239R-7.5-05p-14-RNA.pdf
Description:
5 position PCB push-in spring co
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
40 A
Voltage:
600 V
Wire Gauge:
8-24 AWG
Green
1. How to order WJ239R-7.5-05p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ239R-7.5-05p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ239R-7.5-05p-14-RNA?
Positions Per Level 2 2 3 3 4
Pitch 0.295" (7.50mm) 0.394" (10.00mm) 0.295" (7.50mm) 0.394" (10.00mm) 0.295" (7.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 40 A 66 A 40 A 66 A 40 A
Voltage 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V