Reliance North America WJ237-10.0-14p-11-RNA
Part No.:
WJ237-10.0-14p-11-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ237-10.0-14p-11-RNA.pdf
Description:
14 position PCB push-in spring c
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Mating Orientation:
Current:
12 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
12-20 AWG
Mounting Type:
Wire Termination:
Features:
Color:
Gray
1. How to order WJ237-10.0-14p-11-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ237-10.0-14p-11-RNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ237-10.0-14p-11-RNA?
Series - - - - -
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 1 2 3 3 3
Pitch 0.197" (5.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.295" (7.50mm) 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 12 A 12 A 12 A 12 A 12 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V