Reliance North America WJ235B-3.81-13p-11-RNA
Part No.:
WJ235B-3.81-13p-11-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ235B-3.81-13p-11-RNA.pdf
Description:
13 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
5 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
18-22 AWG
Color:
Gray
1. How to order WJ235B-3.81-13p-11-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ235B-3.81-13p-11-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ235B-3.81-13p-11-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 1 2 3 3 4
Pitch 0.150" (3.81mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.150" (3.81mm) 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 5 A 5 A 5 A 5 A 5 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V