Reliance North America WJ213A-2.54-07p-15-RNA
Part No.:
WJ213A-2.54-07p-15-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ213A-2.54-07p-15-RNA.pdf
Description:
7 position PCB push-in spring co
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mating Orientation:
Current:
4 A
Voltage:
150 V
Wire Gauge:
20-28 AWG
Mounting Type:
Wire Termination:
Features:
Color:
Orange
1. How to order WJ213A-2.54-07p-15-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ213A-2.54-07p-15-RNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ213A-2.54-07p-15-RNA?
Series - - - - -
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 1 1 1 1 3
Pitch 0.100" (2.54mm) 0.098" (2.50mm) 0.098" (2.50mm) 0.100" (2.54mm) 0.098" (2.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 4 A 4 A 4 A 4 A 4 A
Voltage 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V