Reliance North America WJ212V-THR-5.08-08p-13-RNA
Part No.:
WJ212V-THR-5.08-08p-13-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ212V-THR-5.08-08p-13-RNA.pdf
Description:
8 position PCB push-in spring co
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
10 A
Voltage:
300 V