Reliance North America WJ212R-THR-3.5-13p-13-RNA
Part No.:
WJ212R-THR-3.5-13p-13-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ212R-THR-3.5-13p-13-RNA.pdf
Description:
13 position PCB push-in spring c
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-24 AWG
Mounting Type:
Wire Termination:
Features:
Color:
Black
1. How to order WJ212R-THR-3.5-13p-13-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ212R-THR-3.5-13p-13-RNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ212R-THR-3.5-13p-13-RNA?
Series - - - - -
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 2 2 2 2 2
Pitch 0.138" (3.50mm) 0.150" (3.81mm) 0.138" (3.50mm) 0.150" (3.81mm) 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V