Reliance North America WJ15EDGVM-THR-3.81-10p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGVM-THR-3.81-10p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGVM-THR-3.81-10p-14-RNA.pdf
Description:
10 position PCB push-in spring c
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
10
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V