Reliance North America WJ15EDGVHSC-THR-3.5-2*24p-13-RNA
Part No.:
WJ15EDGVHSC-THR-3.5-2*24p-13-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGVHSC-THR-3.5-2*24p-13-RNA.pdf
Description:
2*24 position PCB push-in spring
Positions Per Level:
24
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
7 A
Voltage:
150 V
Color:
Black
1. How to order WJ15EDGVHSC-THR-3.5-2*24p-13-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ15EDGVHSC-THR-3.5-2*24p-13-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGVHSC-THR-3.5-2*24p-13-RNA?
Number of Levels 2 2 2 2 2
Positions Per Level 2 2 4 3 5
Pitch 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 7 A 7 A 7 A 7 A 7 A
Voltage 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V