Reliance North America WJ15EDGVHB-THT-3.5-2*11p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGVHB-THT-3.5-2*11p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGVHB-THT-3.5-2*11p-14-RNA.pdf
Description:
2*11 position PCB push-in spring
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
2
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-24 AWG
Mounting Type:
Wire Termination:
Features:
Color:
1. How to order WJ15EDGVHB-THT-3.5-2*11p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ15EDGVHB-THT-3.5-2*11p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGVHB-THT-3.5-2*11p-14-RNA?
Series - - - - -
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Levels 2 2 2 2 2
Positions Per Level 3 3 3 3 4
Pitch 0.138" (3.50mm) 0.150" (3.81mm) 0.138" (3.50mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 8 A 8 A 8 A 8 A 8 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V