Reliance North America WJ15EDGVHBN-THT-3.81-2*06p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGVHBN-THT-3.81-2*06p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGVHBN-THT-3.81-2*06p-14-RNA.pdf
Description:
2*6 position PCB push-in spring
Number of Levels:
2
Positions Per Level:
6
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-24 AWG
Color:
1. How to order WJ15EDGVHBN-THT-3.81-2*06p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ15EDGVHBN-THT-3.81-2*06p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGVHBN-THT-3.81-2*06p-14-RNA?
Number of Levels 2 2 2 2 2
Positions Per Level 3 3 4 4 5
Pitch 0.138" (3.50mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.138" (3.50mm) 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 8 A 8 A 8 A 8 A 8 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V