Reliance North America WJ15EDGVHBM-THT-3.5-15p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGVHBM-THT-3.5-15p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGVHBM-THT-3.5-15p-14-RNA.pdf
Description:
15 position PCB push-in spring c
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-24 AWG
Color:
1. How to order WJ15EDGVHBM-THT-3.5-15p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ15EDGVHBM-THT-3.5-15p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGVHBM-THT-3.5-15p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 2 2 3 3 4
Pitch 0.150" (3.81mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.150" (3.81mm) 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 8 A 8 A 8 A 8 A 8 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V