Reliance North America WJ15EDGVH-3.81-2*23p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGVH-3.81-2*23p-14-RNA
Description:
2*23 position PCB push-in spring
Number of Levels:
2
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Color:
Green
1. How to order WJ15EDGVH-3.81-2*23p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ15EDGVH-3.81-2*23p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGVH-3.81-2*23p-14-RNA?
Number of Levels 2 3 3 2 2
Positions Per Level 2 2 2 2 2
Pitch 0.098" (2.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.150" (3.81mm) 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 5 A 8 A 8 A 8 A 8 A
Voltage 150 V 300 V 300 V 300 V 300 V