Reliance North America WJ15EDGVC-THR-3.81-21p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGVC-THR-3.81-21p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGVC-THR-3.81-21p-14-RNA.pdf
Description:
21 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V