Reliance North America WJ15EDGRM--THR-3.81-23p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGRM--THR-3.81-23p-14-RNA
Description:
23 position PCB push-in spring c
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V