Reliance North America WJ15EDGRM--THR-3.81-21p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGRM--THR-3.81-21p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
21 position PCB push-in spring c
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V