Reliance North America WJ15EDGRM-3.5-22p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGRM-3.5-22p-14-RNA
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGRM-3.5-22p-14-RNA.pdf
Description:
22 position PCB push-in spring c
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
22
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Color:
Green
1. How to order WJ15EDGRM-3.5-22p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ15EDGRM-3.5-22p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGRM-3.5-22p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 3 5 5 5 3
Pitch 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.150" (3.81mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 8 A 8 A 8 A 8 A 8 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V