Reliance North America WJ15EDGRH-3.81-2*10p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGRH-3.81-2*10p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGRH-3.81-2*10p-14-RNA.pdf
Description:
2*10 position PCB push-in spring
Number of Levels:
2
Positions Per Level:
10
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V