Reliance North America WJ15EDGRC-THR-3.81-13p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGRC-THR-3.81-13p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGRC-THR-3.81-13p-14-RNA.pdf
Description:
13 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V