Reliance North America WJ15EDGRC-THR-3.5-07p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGRC-THR-3.5-07p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGRC-THR-3.5-07p-14-RNA.pdf
Description:
7 position PCB push-in spring co
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V