Reliance North America WJ15EDGKNM-3.5-03p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGKNM-3.5-03p-14-RNA
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGKNM-3.5-03p-14-RNA.pdf
Description:
3 position PCB push-in spring co
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V