Reliance North America WJ15EDGKNHB-3.5-2*16p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGKNHB-3.5-2*16p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
2*16 position PCB push-in spring
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
2
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
9.5 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-26 AWG
Mounting Type:
Wire Termination:
Features:
Color:
1. How to order WJ15EDGKNHB-3.5-2*16p-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ15EDGKNHB-3.5-2*16p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGKNHB-3.5-2*16p-14-RNA?
Series - - - - -
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Levels 2 2 2 2 2
Positions Per Level 2 2 2 3 3
Pitch 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 9.5 A 9.5 A 9.5 A 9.5 A 9.5 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V