Reliance North America WJ15EDGKN-B-3.5-1000A-2*09p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGKN-B-3.5-1000A-2*09p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGKN-B-3.5-1000A-2*09p-14-RNA.pdf
Description:
2*9 position PCB push-in spring
Number of Levels:
2
Positions Per Level:
9
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V