Reliance North America WJ15EDGKN-B-3.5-1000A-2*08p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGKN-B-3.5-1000A-2*08p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGKN-B-3.5-1000A-2*08p-14-RNA.pdf
Description:
2*8 position PCB push-in spring
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
2
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V