Reliance North America WJ15EDGKN-3.5-08p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGKN-3.5-08p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGKN-3.5-08p-14-RNA.pdf
Description:
8 position PCB push-in spring co
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V