Reliance North America WJ15EDGKD-2.5-06P-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGKD-2.5-06P-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGKD-2.5-06P-14-RNA.pdf
Description:
6 position PCB push-in spring co
Positions Per Level:
6
Color:
1. How to order WJ15EDGKD-2.5-06P-14-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ15EDGKD-2.5-06P-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGKD-2.5-06P-14-RNA?
Positions Per Level 3 3 3 3 3
Pitch - 0.150" (3.81mm) 0.138" (3.50mm) 0.150" (3.81mm) 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current - 8 A 8 A 8 A 8 A
Voltage - 300 V 300 V 300 V 300 V