Reliance North America WJ15EDGK-3.5-17p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGK-3.5-17p-14-RNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ15EDGK-3.5-17p-14-RNA.pdf
Description:
17 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
17
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V