Reliance North America WJ10C-13.0-01p-13-RNA
Part No.:
WJ10C-13.0-01p-13-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ10C-13.0-01p-13-RNA.pdf
Description:
1 position PCB push-in spring co
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
1
Pitch:
0.512" (13.00mm)
Mating Orientation:
Current:
50 A
Voltage:
600 V
Wire Gauge:
8-22 AWG
Mounting Type:
Wire Termination:
Screwless - Push-In Spring
Features:
Color:
Black
1. How to order WJ10C-13.0-01p-13-RNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WJ10C-13.0-01p-13-RNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ10C-13.0-01p-13-RNA?
Series - - - - -
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 4 11 7 12 8
Pitch 0.827" (21.00mm) 0.512" (13.00mm) 0.630" (16.00mm) 0.512" (13.00mm) 0.630" (16.00mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 115 A 50 A 65 A 50 A 65 A
Voltage 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V