Reliance North America WJ10C-11.0-03p-13-RNA
Part No.:
WJ10C-11.0-03p-13-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.WJ10C-11.0-03p-13-RNA.pdf
Description:
3 position PCB push-in spring co
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.433" (11.00mm)
Mating Orientation:
Current:
30 A
Voltage:
300 V