TDK Corporation VLF403212MT-6R8M
Part No.:
VLF403212MT-6R8M
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLF403212MT-6R8M.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.33A 180MOHM SM
Series:
VLF-M
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.33 A
Current - Saturation (Isat):
1.09A
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order VLF403212MT-6R8M on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VLF403212MT-6R8M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VLF403212MT-6R8M?
Image VLF403212MT-220M VLF403212MT-1R5N VLF403212MT-220M-CA VLF403212MT-6R8M-CA VLF403212MT-1R5N-CA
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series VLF-M VLF-M VLF-M-CA VLF-M-CA VLF-M-CA
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 22 µH 1.5 µH 22 µH 6.8 µH 1.5 µH
Tolerance ±20% ±30% ±20% ±20% ±30%
Current Rating (Amps) 670 mA 2.98 A 670 mA 1.33 A 2.98 A
Current - Saturation (Isat) 540mA 2.41A 540mA 1.09A 2.41A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 710mOhm Max 50mOhm Max 710mOhm Max 180mOhm Max 50mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm) 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm) 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm) 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm) 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)