TDK Corporation VLF403212MT-4R7M
Part No.:
VLF403212MT-4R7M
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLF403212MT-4R7M.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.85A 120MOHM SM
Series:
VLF-M
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.85 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)