TDK Corporation VLF403212MT-1R0N-CA
Part No.:
VLF403212MT-1R0N-CA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.VLF403212MT-1R0N-CA.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 3.62A 31 MOHM SMD
Series:
VLF-M-CA
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.62 A
Current - Saturation (Isat):
3A
DC Resistance (DCR):
31mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)